Днес искам да ви разкажа, че по-късно открих и друго кулинарно списание Меню.
В него освен рецепти, можете да откриете и разкази за различни кътчета на света, както и за различни кулинарни техники. Последния брой е посветен на моята любима Гърция и на още по-любимият ми остров Санторини.
Предлагам Ви една рецепта за октоподчета в пикантен сос. Рецептата за октоподчетата можете
да намерите като проследите следния линк.
А ето как изглеждат моите октоподчета в пикантен доматен сос.
Какво са обядът и вечерята без десерт?!
И на края предлагам на Вашето внимание Тарта с маскарпоне и кайсии.
Продукти :
За основата:
180 гр.брашно
50 г.пудра захар
3 с.л. смлени бадеми
½ ч.л.бакпулвер
щипка сол
125 гр.студено масло,нарязано на кубчета
1 яйце
2.с.л.сладко от кайсии
За пълнежа :
200 гр. Маскарпоне
50 гр.пудра захар
Кората на 1 портокал
1 ч.л.ванилена захар
150 гр.цедено мляко или заквасена сметана
150 гр.сметана за разбиване
6 кайсии – пресни или от компот
4 с.л. сладко от кайсии
2 с.л.коняк
ПРИГОТВЯНЕ :
Брашното се пресява с пудрата захар и бакпулвера. Добавят се смлените бадеми и солта.
След това се стрива на трохи с маслото. Прибавя се яйцето и бързо се замесва тесто. Слага се в хладилника за 40 минути.
Охладеното тесто се разточва върху хартия за печене и се слага на дъното на тавичка с диаметър 28 см. Оформя се ръбче и се набожда с вилица. Отново се слага в хладилника за 10 минути. Слага се да се изпече за около 20 минути във фурна, загрята на 180 градуса или докато се зачервят ръбчетата . Охлажда се и се намазва със сладкото от кайсии.
Ето как изглежда изпечената тарта:
Маскарпонето се разбива с пудрата захар и цеденото мляко. Прибавя се и разбитата сметана. Кремът се сипва на дъното на тартата.
Добавят се половинките кайсии, разбъркват се, за да се покрият със соса и се подреждат върху крема на тартата.
Ако кайсиите са от компот, се подреждат върху тартата и се намазват със сладкото.
Тези ястия са възхитителни и вкусни. Пригответе ги и няма да съжалявате!



Няма коментари:
Публикуване на коментар