Здравейте,
Бих искала да Ви предложа една рецепта от списанието, която е мой фаворит.
Казва се пай с говеждо и хрупкав топинг. Рецептата беше публикувана в бр.59/29.03.2012 год. Направих снимка на списанието,за да Ви я покажа.
Бих искала да Ви предложа една рецепта от списанието, която е мой фаворит.
Казва се пай с говеждо и хрупкав топинг. Рецептата беше публикувана в бр.59/29.03.2012 год. Направих снимка на списанието,за да Ви я покажа.
Тук е мястото да отбележа,че GOOD FOOD имат модерен, красив и с добра навигация сайт.
Адресът на сайта е www.goodfood.bg.

Днес го направих отново, за да мога да направя снимки и да ги публикувам. Както става ясно от името на ястието, става дума за телешко месо. Гозбата става най-хубава с телешки шол. Месото,след като стане готово се топи като локумче в устата ти.
Много често, когато имам гости, приготвям пая. Резултатът е, че обирам овациите на гостите си.
2 стръка целина
1 глава лук,нарязана
5 дафинови листа
2 с.л.слънчогледово олио
1 с.л.масло
по 2 с.л брашно, доматено пюре и сос Уорчестър
2 кубчета телешки бульон,натрошени
850 г.телешко
По 25 гр.сирене чедър и пармезан настъргани
Загрейте фурната на 160 градуса /140 с обдухване/. Поставете в огнеупорен съд/аз използвам глинен съд/ целината, лука, морковите, дафиновите листа и 1 клонка мащерка заедно с маслото и 1 с.л олио. Сложете го на огъня за десет минути, за да омекнат зеленчуците. Добавете брашното, след това пюрето, соса Уорчестър и кубчетата бульон.
Постепенно и с разбъркване добавете 600 мл.гореща вода, после месото и кипнете. Похлупете съда и поставете във фурната за 2ч.и 30 мин., след което махнете капака и печете още 30 минути до 1 ч., докато месото омекне съвсем, а сосът се сгъсти.
Междувременно поставете картофите в тенджера с вряща вода и гответе, докато станат почти готови/на 3/4/
Прехвърлете сместа с месото в тава. Ето така изглежда ястието вече прехвърлено в тава
Увеличете температурата на фурната на 200 градуса/180 с обдухване/ и печете 30-40 мин.до златисто и хрупкаво.
След като яденето е готово,наливате чаша бира или вино според предпочитанията и добър апетит!
проследите следния Линк към рецептата.
Опитайте я, сигурна съм че ще оберете овациите на вашите гости и приятели!!




Няма коментари:
Публикуване на коментар