Наскоро бях поканила на гости една симпатична дама, с която
се запознах миналата година. Исках да се представя добре. Хубаво e, че под ръка
ми беше списание Меню, откъдето приготвих този чийзкейк. Ако сте ценители на
хубавата храна най-горещо Ви препоръчвам списание МЕНЮ.
РЕДЕН
ЧИЙЗКЕЙК
с горски плодове и шоколад
ПРОДУКТИ :
350 г.замразени или пресни горски
плодове
150 г.захар на кридтали
200 г.чаени бисквити
125 г.меко краве масло
175 г. крем –сирене
100 г.кисело мляко
175 г.пудра захар
120 г.шоколад
Приготвяне :
Време за приготвяне 60 мин. /четири
порции/
1. Плодовете се загряват с кристалната
захар и се бъркат, докато станат на сладко. Бисквитите се смилат в блендер и се
разбъркват с маслото. Крем – сиренето се смесва с киселото мляко, заквасената
сметана и пудрата захар. Шоколадът се разстопява на водна баня.
2. В дълбоки десертни чаши се нарежда
един пласт от бисквитите, след това се сипват пластове от сметановата
смес, шоколада и горски плодове. Така се редува, докато свършат продуктите, като се
завършва със сладко.

Няма коментари:
Публикуване на коментар